Начало » Спорт » Черно море с победа над Поморие

Черно море с победа над Поморие

снимка: Будна Варна

Отборът на Черно море победи с 2:0 Поморие в последната си контрола от зимната подготовка, научи BudnaVarna.bg.

Попаденията за “моряците” реализираха Мариян Огнянов в 29-ата минута и Мартин Минчев в 80-ата. Преди срещата съставът на варненци бе представен пред феновете на стадион „Тича“.

В 34-ата минута Н`Донгала опита коварен удар от наказателното поле, но стражът на гостите спаси. В 43-ата Ахмед Ахмедов от Поморие удари греда.

На почивката треньорът Илиан Илиев направи една промяна. На мястото на Мариян Огнянов в игра се появи Даниел Димов.

В 60-ата минута Ахмед Ахмедов напредна в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Даниел Димов протегна крак и парира удара му. В 61-ата минута Н`Донгала стреля от добра позиция, но вратарят на гостите спаси. В 65-ата минута в игра се появиха Ертан Томбак, Марек Кузма, Николай Минков, Емил Янчев, Румен Касабов, Илияс Хасани, Лъчезар Йорданов и Мартин Минчев. Те заеха местата на Атанас Зехиров, Петър Витанов, Н`Донгала, Кононго, Радослав Василев, Георги Илиев, Александър Цветков, Мирослав Енчев. В 73-ата минута Марек Кузма излезе на добра позиция и опита да подаде към Мартин Минчев, който навлизаше на скорост в наказателното поле, но играч на гостите успя да пресече топката. В 77-ата минута Емил Янчев открадна топката в половината на Поморие и с прецизен пас в коридор изведе Румен Касабов очи в очи с втаратя на гостите. Младият талант елегантно прехвърли стража, но бранител успя да изчисти кълбото почти от голлинията. В 80-ата минута Черно море поведе в резултата с 2:0. Мартин Минчев бе изведен на добра позиция и реализира. В 85-ата минута Марек Кузма изведе зад гърба на отбраната Лъчезар Йорданов, който прехвърли стража на Поморие, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

Черно море: Благой Макенджиев, Мартин Костадинов, Мирослав Енчев, Александър Цветков, Уго Кононго, Георги Илиев, Аристот Н`Донгала, Петър Витанов, Радослав Василев, Мариян Огнянов, Атанас Зехиров (46 Даниел Димов, 60 Ертан Томбак, Марек Кузма, Николай Минков, Емил Янчев, Румен Касабов, Илияс Хасани, Лъчезар Йорданов и Мартин Минчев)