Начало » Спорт » Истински футболен празник се получи вчера във Варна

Истински футболен празник се получи вчера във Варна

Над 100 човека присъстваха на мачовете по случай 30 – годишният юбилей и бенефис на вратаря на МФК ЦСКА Димитър Димитров. Точно в 20:00ч.

Митко пристигна пред залата с луксозна лимузина, а публиката, която го чакаше отвън го посрещна с бурни аплодисменти. Празникът започна с изпъление на песента „Гангстерска война“ на варненският рапър Пича на народа.

Първият мач за вечерта противопостави отборите на феновете на ЦСКА и Спартак Варна. Лично треньора на Спартак Енгибар Енгибаров изведе отбора на феновете като в редиците му личаха имената на президента на ФК Спартак Стефан Калименов, бившата звезда на отбора Марин Русев-Мъньо, както и дългогодишният хандбален вратар Енчо Енчев. Капитанът на отбора Алекс Илиев беше събрал играчи от фракциите Brigade Hools, Flower Hood и Spartak Youth. В отбора на ЦСКА участие взеха момчета от фракцията Varna firm. Пред уникална атмосфера сътворена от двете агитки Драгостин Баев откри резултата за ЦСКА. Само минута по-късно Енгибар Енгибаров изравни, а след още две минути Марин Русев отбеляза втори гол за спартаклии като така и приключи първото полувреме 2-1 за Спартак Варна.

През втората част влезлият като резерва Иван Бончев изравни с много красив гол, който вдигна трибуните на крака. Марин Русев обаче бе неудържим в този мач като с второто си попадение отново даде преднина за сините. Кулминацията на двубоя дойде през последната минута, когато главният рефер на двубоя Красимир Николов посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле на Спартак. Докато играчите на ЦСКА се чудеха кой да бие дузпата треньора на Спартак Енгибар Енгибаров,който е бивш футболист на ЦСКА се засили и безкромпромисно простреля вратаря Енчо Енчев за 3-3.
След мача последва официалната церемония на която Димитър Димитров получи подаръци и плакети от Misho Sport, феновете на ЦСКА Varna firm, феновете на ПФК Спартак (Варна), MFL Varna , Vambos, както и отборите MFC CSKA, МФК Спартак Варна, МФК МАКАО, МФК Черешките, МФК Пекарни ЧОЧО.
Вторият мач за вечерта противопостави отбора на МФК ЦСКА срещу „Отбора на звездите“ съставен от приятели на Митко, с които е играл през годините.
Състав на МФК ЦСКА :
Димитър Димитров, Иван Иванов, Станислав Иванов, Юлиан Димитров, Петър Иванов, Ивелин Костадинов, Петко Петков, Димитър Петев, Станислав Джамбазов, Иван Жеков, Даниел Димов, Мартин Великов, Калоян Иванов, Пламен Иванов, Илиян Иванов, Стоян Андонов, Георги Герасимов.
За отбора на звездите участие взеха треньора на националният отбор по плажен футбол Симеон Христов, както и другите национали вратаря Добромир Господинов и Павел Адамов, Георги Бомбов и Георги Филипов от МФК Спартак, Благовест Марев (бивш национал по футзал,многократен шампион на България), звездите на МФК Макао Стилян Куцилев, Стоян Димитров и Георги Таралезов, както и играчите на МФК Дубала Ивайло Станчев, Севдалин Стайков, Пламен Цветков, Златин Жеков и Валентин Василев.
Димитър Димитров започна на вратата на ЦСКА, а мача бързо навлезе в познатото високо темпо и за двата отбора. Ивайло Станчев откри резултата като се възползва от грешка на Джамбазов и прехвърли Димитър Димитров за 1-0. Само минута след това Митко напусна терена под бурните аплодисменти на всички в залата. Станислав Джамбазов изравни за МФК ЦСКА и така завърши първото полувреме при резултат 1-1. През втората част Симеон Христов отбеляза за 2-1 в полза на „Отбора на звездите“, а Димитър Петев с много красив гол изравни. Павел Адамов отбеляза трети гол във вратата на ЦСКА след който последва натиск от армейците и Даниел Димов от ЦСКА изравни за 3-3 с което сложи точка на спора между двата отбора.
След края на мача всички си направиха обща снимка в която се включиха и специалните ни гости от БНР.
Голями БЛАГОДАРНОСТИ на всички, които се включиха в това събитие !

Автор: Стелиян Стоянов