Начало » Спорт » ФК Спартак взе първа победа

ФК Спартак взе първа победа

Retro_Muzei

ФК Спартак взе първа победа и първи точки в Североизточна трета лига. Преди минути отборът надигра с 2:1 като гост Суворово. Успеха донесоха Диян Кателиев с удар за учебник в 48-ата минута и Ивайло Русев, който се разписа в продължението.

Двубоят започна с едноминутното мълчание за загиналия футболист на домакините Никола Терзиев, а в негова памет суворовци играха с черни ленти.

Варненци бяха подкрепяни бурно от над 100 свои фенове, които наприха впечатляваща хореография по трибуните.

Retro_Muzei

До почивката играта бе равностойна, с малко сериозни удари към двете врати. Гостите имаха една добра ситуация, когато Петър Георгиев получи прекрасен пас от Ивайло Русев, но се засуети и не успя да бие.

В 48-ата минута Спартак откри резултата. След неуспешен опит на защитник да изчисти топката в пеналта, Пламен Иванов я открадна и подаде на Ивайло Русев, който продължи към Диян Кателиев. Последният с майсторски удар по земя направи безпомощен вратаря – 0:1.

В 75-ата минута Пламен Иванов уцели страничната греда със страхотен удар, а малко след това домакините останаха с 10 души, тъй като техен играч бе изгонен с червен картон за груб фаул.

Млако преди края суворовци изравниха, но в даденото от съдията продължение Ивайло Русев опъна мрежата с техничен удар и донесе трите точки – 2:1.

Съставът на Спартак: Митко Недев, Георги Щерев, Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Иван Добрев, Диян Кателиев, Денис Драганов, Ивайло Русев, Пламен Иванов, Петър Георгиев