Начало » Спорт » Черно море падна от ЦСКА в София

Черно море падна от ЦСКА в София

ЦСКА записа драматична победа с 1:0 над Черно море в мач от 7 кръг на Първа лига. Густаво Кулма вкара единственото попадение в мача в добавеното време. Въпреки успеха „червените“ се представиха неубедително и в третия си мач под ръководството на новия треньор Едуард Йорданеску.

В първия си двубой при румънеца ЦСКА постигна труден успех над Локомотив (Горна Оряховица), след това дойде загубата от Дунав. Днес пък тимът имаше надмощие в притежанието на топката, но не успя да материализира това предимство в опасности и голове във вратата на съперника.

През първото полувреме домакините опитваха далечни удари, които в повечето случаи бяха блокирани от защитата на Черно море. Вратарят Александър Чанович пък изби в корнер диагонален изстрел на Станислав Манолев, а на два пъти без проблем улови опити на Давид Симао да го изненада с удари отдалеч.

„Моряците“ продължиха да се бранят много добре и през второто полувреме. Домакините опитваха да стигнат до гол с далечни удари или след центрирания. При едно такова положение Чанович изби в корнер хубав изстрел на Чорбаджийски с глава.

В 71-ата минута при контраатака Бакари се озова на чиста голова позиция за Черно море, но стреля право в краката на Георги Китанов. Малко след това Чанович пък отрази опасен удар на Арсенио Нунеш от воле.