Начало » Общност » Четири от корабите в регатата „Тол Шипс“ пристигнаха

Четири от корабите в регатата „Тол Шипс“ пристигнаха

Четири от корабите, които участват в регатата „Тол Шипс“, пристигнаха на Пристанище Варна.

През нощта на порта акостираха „Акела“ и „Ариал“, около 9 ч. дойде „Атила“, а „Адорнате“ хвърли котва около обяд.

Малко по-късно днес идва и руският гигант „Мир“, а за утре е предвидено пристигането на „Калиакра“, „Роял Хелена“ и „Надежда“, както и на „Крузенщерн“.

Официалното откриване на изключително мащабното морско събитие е утре в 13 ч. на Морска гара-Варна.

Припомняме, че ветроходите ще останат във Варна до 4 октомври, когато регатата „Тол Шипс 2016“ ще бъде закрита с най-атрактивното си мероприятие – парадът на ветрилата.

Ето я и пълната програма на събитието в ворската столица:

1 октомври (събота)

9 – 12 ч. Посрещане на корабите във Варненския залив

9.30 ч. Шкиперска конференция регата „Ветрила“ – пътнически терминал Варна

10 – 22 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10 – 20 ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

10.30 – 22 ч. Културно-музикална програма и активности „Fun City +“ – Пристанище Варна

11 ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ – килови яхти

11 ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

12 ч. Краен срок за пристигане на корабите участници в регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta”

12 – 18 ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

13 – 13.30 ч. Церемония по откриване на регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – сцена на Пристанище Варна

14 – 17 ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол 3х3, дърпане на въже, гребане ЯЛ 6 – южен плаж, морска гара

19.30 ч. Официална вечеря за капитаните

19.30 ч. Концерт на супер група „Легендите“ със специалното участие на Тони Димитрова – сцена на Пристанище Варна

 

2 октомври (неделя)

10 – 14 ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол, ветроходна гонка с клас „Оптимист“, гмуркане, плуване и др. – южен плаж, морска гара

10 – 12.30 ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

10 – 12.30 ч. Културно-музикална програма – сцена на входа на „Морска градина“

10 – 22 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10 – 20 ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

10.30 – 22 ч. Културно-музикална програма и активности „Fun City +“ – Пристанище Варна

11 – 18 ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ – килови яхти

12 ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

15.30 – 17.30 ч. Културно-музикална програма – сцена на входа на Морската градина

16 – 16.30 ч. Награждаване на победителите в регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – сцена на Пристанище Варна

16.45 ч. Парад на екипажите – начало Пристанище Варна – ул. ”Преслав”- ”Княз Борис I” – ”Сливница” – вход на Морската градина

18 ч. – Награждаване на победителите от ветроходните гонки регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – сцена на входа на Морската градина

19.30 ч. – Концерт „Бохемска рапсодия” – със специалното участие на Звездомир Керемидчиев-Звезди – сцена на Пристанище Варна

20 ч. – Парти на екипажите

 

3 октомври (понеделник)

10 – 14 ч. Културна програма за екипажите по избор: посещение на Побити камъни, Регионален исторически музей

10 -12.30 ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

10 ч. Старт на гонките регата „Ветрила“

10 – 22 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10 – 20 ч. Посещения от граждани на корабите по графика им

12 – 15 ч. Посещение на Офицерския състав в резиденция „Евксиноград“

15.30 –17 ч. – Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

16 -17 ч. Техническа конференция регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – Юнашки салон

17 – 17.30 ч. Награждаване и закриване на регата „Ветрила“ – килови яхти

18 – 18.30 ч. Теглене на томбола с награди на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“

19.30 ч. – Концерт на група „Кикимора“, Николо Коцев и Дуги Уайт – сцена на Пристанище Варна

19.30 ч. – Културна програма за екипажите: Аладжа манастир – светлинно шоу

21.30 ч. – Празнична заря

 

4 октомври (вторник)

10 – 12 ч. Щанд на ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна“ демонстрации и обучение във ветроходния спорт

11 ч. – Начало на снемане на корабите

11 ч. – Съпътстващи парада на ветрилата килови яхти, ЯЛ6, клас „Оптимист” и др.

13 ч. – Парад на ветрилата във Варненския залив

Източник: Петел

 
<
Budnavarna