Начало » Спорт » Зрелищен мач във Варна но Добруджа отпадна от Шампионската лига

Зрелищен мач във Варна но Добруджа отпадна от Шампионската лига

Добруджа отпадна от волейболната Шампионска лига при мъжете. Тимът от Добрич се наложи над холандския Абиант Ликъргъс (Грьонинген) с 3:2 (25:19, 24:26, 27:25, 19:25, 19:25, 15:13) в реванша от втория квалификационен кръг, но след загубата в първата среща с 0:3 приключи участието си в турнира и продължава в този за Купата на CEV.

Домакините започнаха силно и поведоха с 6:2 в първия гейм. Авансът на Добруджа стигна до 8 точки при 21:13, тимът спечели първата част за 27 минути с 25:19. В началото на втората част гостите показаха по-добра игра и дръпнаха с 3:0. След прекъсването домакините успяха да изравнят резултата при 9:9, а после и при 23:23, обаче гостите не изпуснаха инициативата и затвориха частта – 26:24.

Холандският отбор в началото на третата част поведе с 4:0, но допусна обрат след 6 поредни „български“ точки и губеше с 6:8 при първото техническо прекъсване. След това последваха две равенства – последното при 10:10. При второто техническо прекъсване Добруджа водеше  с 16:14. Дойдоха после и нови драматични моменти. Гостите успяха да стопят изоставане от 4 точки и изравниха при 24:24, но домакините успяха макар и трудно да вземат гейма с 27:25 и поведоха с 2:1.

Играчите на Добруджа не намериха сили, независимо от мощната подкрепа на публиката си, да обърнат резултата в своя полза и загубиха четвърта част с 19:25, с което и надеждата да се класират за следващия кръг на Шампионската лига със „златен гейм“. Тайбрекът, който бе без значение, беше спечелен от нашите момчета с 15:13. Абиант Ликъргъс в следващия етап на надпреварата ще играе срещу белгийския Нолико.

Най-полезен за Добруджа беше Жулиен Георгиев със 17 точки (4 блока), Трифон Лапков завърши с 14 точки (1 блок, 2 аса). От Грьонинген най-резултатен беше капитанът Витце Коойстра с 19 точки (3 блока, 1 ас).

Добруджа: Христо Енков 2, Жулиен Георгиев 17, Трифон Лапков 14, Димитър Маринков 11, Алекс Грозданов 11, Светослав Арнаудов 8 – Христо Христов-либеро (Денимир Димитров, Илия Петков 5, Николай Тодоров, Мартин Мечкаров)

Абиант: Мат Уест 7, Витце Коойстра 19, Оке Ван Де Камп 13, Микелис Берзинс 11, Ник Олсън 12, Денис Борст 6 – Юст Дронкерс-либеро (Щайн Ван Шие 2, Сандър Шепер, Брайън Фрейзър 5, Нийлс Де Фрийс)