Начало » Спорт » „Черно море Тича“ удържа 33 минути на „Рилски спортист“

„Черно море Тича“ удържа 33 минути на „Рилски спортист“

„Рилски спортист“ записа трудна победа при гостуването си на „Черно море Тича“ във Варна с  94:76. В заключителните минути опитният състав от Самоков успя да заиграе силно в защита и да пречупи младия отбор на „моряците“, като 7 минути домакините дори водеха с точка в резултата.
Наставникът на варненци Галин Стоянов не можеше да разчита на най-добрия си борец в подкошието Георги Боянов и стартовата петица на „моряците“ за този двубой бе изключително „ниска“. Въпреки това домакините започнаха отлично мача след точни стрелби от далечно разстояние. Баскетболистите на „Рилски спортист“ използваха ръстовото си предимство и действаха основно с пробиви и добри пасове в подкошието. В края на първия период гостите все пак успяха да вземат малък аванс след точни стрелби на Юджийн Харис. В тези 10 минути „моряците“ бяха почти безгрешни от зоната за три точки реализирайки 5 от шестте си опита, докато гостите бяха 10 от 10 при стрелбата за 2 точки.
В началото на втория период варненци успяха да изравнят – 31:31, а след два успешни пробива на Цветомир Куртев дори да поведат – с 36:34. Това накара Людмил Хаджисотиров да върне в игра Харис, който да организира по-добре атаките на тима. В средата на частта Маринчешки извърши неспортсменски фаул и „моряците“ възползваха и за първи път имаха преднина от 6 точки. Варненци удържаха аванса си и на почивката се оттеглиха при 53:47.
При подновяването на играта „Черно море Тича“ нанесе нов удар. Веселин Георгиев реализира тройка, а веднага след това Мартин Йорданов завърши бърза атака и „моряците“ поведоха с 60:49.  След взетия таймаут от Хаджисотиров гостите заиграха агресивно в защита и успяха да реализират серия 7 поредни точки. За „Рилски спортист“ за пореден път Йордан Бозов показа своите качества и започна да дирижира атаката на отбора. Минута преди края на частта реферите отсъдиха неспортсменски фаул на Куртев и така самоковлии излязоха напред в резултата.
В решителният период играта тръгна кош за кош в първите няколко минути, преди да бъде отсъден технически фаул на Мартин Стефанов. Гостите се възползваха от предоставената им възможност, направиха нова серия от 7 точки и след тройка на Харис поведоха със 76:71.  В тези минути възпитаниците на Хаджисотиров натискаха със защита противника и не му позволяваше да стреля от близки разстояния. Варненци разчитаха в подкошието само на 17-годишния Йорданов, който трудно удържаше на физиката на Дженкинс и Маринчешки. Така постепенно „Рилски спортист“ започна да увеличава преднината си, за да запише седмата си победа в НБЛ с 94:76.

Най-полезен за „Рилски спортист“ Златин Георгиев бе близо до трипъл-дабъл с 18 точки, 11 борби и 7 асистенцииа. Дженкинс реализира 20 точки, като беше безпогрешен от стрелбата си за 2 точки. За“Черно море Тича“ втори пореден мач Йорданов завърши с 16 точки. По 15 вкараха Георгиев и Коцев.